Görme engellilerin kayak keyfi

  0
  802
  Görüntüle

  Görme engellilerin kayak keyfi ; Yedikuyular Kayak Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran, Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam, Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Av. Doğan Nurluyol ile Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Okulu öğrencileri ile 100 yakın görme engelli vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

  Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Av. Doğan Nurluyol yaptığı açıklamada “Her yıl 7-14 Ocak tarihleri arasında kutlanan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası münasebetiyle Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğümüz böylesine anlamlı bir etkinlik düzenledi.


  BÜYÜKŞEHİR’DEN ENGELLİLERE ENGELSİZ KAR FESTİVALİ

  Yedikuyular Kayak Merkezi’mizi her ne kadar göremesek de burada arkadaşlarımızın kızakla kaymaları bizleri çok mutlu etti. Böyle bir tesisin şehrimize kazandırılmasında ve bu etkinlikle bizlere imkan sunulmasından dolayı tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

  Daha sonra söz alan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran: “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası münasebetiyle bir farkındalık oluşturmak adına görme engelli vatandaşlarımıza karda kızakla kayma ve kartopu oynama imkanı sunmak istedik. Arkadaşlarımız her ne kadar göremeseler de karda kızakla kayma keyfini yaşamalarını istedik. Bundan dolayı böylesine bir etkinlik düzenledik.” dedi.

  Açıklamaların ardından görme engelliler refakatçiler eşliğinde kızakla kayak keyfi yaparken daha sonra da doyasıya kartopu oynadılar. 1. Engelsiz Kar Festivali’ne engelli vatandaşların yanı sıra  aileleri de katıldı.

  Hayatlarında ilk defa kızakla kaydıklarını ifade eden bazı görme engelli vatandaşlar ise böylesine anlamlı bir etkinlikten dolayı emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

  CEVAP VER

  26/5000 Lütfen yorumunuzu girin!
  Lütfen adınızı buraya girin