Kış Eğlencelerinin Adresi, Yedikuyular Kayak Tesisi

0
1608
Görüntüle

Ahır Dağı’nın 2050 metre yüksekliğe sahip sırt yamacından başlayarak kuzey yamacına kadar devam eden Yedikuyular kayak tesisi, kayak yapmayı sevenler için Kahramanmaraş’ta kurulan ilk merkezdir. Şehir merkezine en yakın kayak tesisi olarak bilinen bu tesis, kent merkezine 17 km. mesafededir. Kayak ve kış sporları tutkunlarını bekleyen merkeze ulaşmak için dik ve virajlı bir yolun geride bırakılması gerekir. Kış aylarında sucuk ekmek partisi ve kızak eğlencesi için oldukça ilgi gören Yedikuyular, özellikle hafta sonları yoğun araç trafiğine sahiptir.

Kış Eğlencelerinin Adresi, Yedikuyular Kayak Tesisi

Kahramanmaraş’ın tek kayak merkezi ünvanıyla hizmet veren tesiste şimdilik konaklama imkanı yok. Ancak bu tür hizmetlerin verilebilmesi için de çalışmalar devam devam etmektedir. Aralık ve Mart ayları aralığında kayak yapmak isteyenleri misafir eden bu merkez, kış aylarında kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı zamanlara ev sahipliği yapar. Yaz aylarında ise yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek isteyenler için son derece ideal bir tesistir. Uzun pistlere sahip olmamasından dolayı Yedikuyular kayak merkezi, yeni kayak yapmaya başlayacak olanlar ya da amatörler için oldukça keyif verecektir. Ancak profesyoneller için tatmin edici olmayabilir. Hem kayak yapmak hem de kış şartlarına uygun kıyafet ve aksesuarlara sahip olarak merkeze gitmek faydalı olacaktır.

Yedikuyular sahip olduğu kayak pistleri dışında, yeni başlayanlar için az eğimli ve kısa pistlere, kızak alanlarına, yürüyüş yollarına ve piknik alanlarına sahiptir. Bu sayede sadece kayak sporu yapmak isteyenler için değil, Kahramanmaraş’ta yaşayan herkes için keyifli vakit geçirebilecekleri bir merkez olarak faaliyete geçmiştir.

CEVAP VER

26/5000 Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin