Şehrin Yeni Gözdesi “Yedikuyular”

  1
  1188
  Görüntüle

  Kahramanmaraş ilimizin yeni gözde tatil merkezlerinden biri olan kayak merkezi Yedikuyular hizmete açıldı. Kayak ve çeşitli kış sporları yapmak için özenle inşa edilen Yedikuyular kayak tesisi Kahramanmaraş ilinin Büyükşehir Belediyesi tarafından özenle hayata geçirilmiştir. Aynı zamanda yüksek vizyon sahibi olan bu kayak merkezimiz turist hizmetlerine de kapılarını açmaktadır.

  Tesis kış ayları içerisinde 4 ay boyunca aralıksız hizmet vermektedir.

  Yedikuyular kayak merkezi günlük yaklaşık beş bin kişiye hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda yalnızca kış aylarında değil yaz aylarında da hizmetlere kaldığı yerden devam etmektedir. Yaklaşık iki bin kişiye kayak hizmeti sunan bu tesisimizde aynı zamanda pek çok alanda farklı aktiviteler de yapılmaktadır. Yedikuyular kayak tesisimiz 250 km kadar yarıçapı bulunan bölgede kayak ve kış sporları için en uygun hizmeti sunmaktadır.

  Yedikuyular kayak merkezimizde, kış ve yaz aylarında hizmet vermek için tasarlanan rekreasyon alanı, yaklaşık 540 metre2 yönetim ve çeşitli danışma birimleri, 550 m2 alanı kadar cafe ve restaurant, yaklaşık 140 m2 bay ve bayan tuvaletleri, 2 tane su deposu bulunmaktadır. Tüm bu alanların dışında yaklaşık 100 metre uzunluğu kadar yürüyen bant kullanılmaktadır. Aynı zamanda yaklaşık 760 metre kadar uzunluğu olan 1 tane telesiyej hattı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 430 metre uzunluğuna yakın teleski hattı da kullanılmaktadır. Otomobiller için park alanı ve helikopter alanı da mevcuttur.

  CEVAP VER

  26/5000 Lütfen yorumunuzu girin!
  Lütfen adınızı buraya girin