Yedikuyular çevre illerden gelenlerin uğrak yeri oldu

  0
  1026
  Görüntüle

  Yedikuyular çevre illerden gelenlerin uğrak yeri oldu. Kahramanmaraş’ta açılan ilk kayak merkezi için heyecan dorukta. Kayak merkezinin en önemli özelliklerinden biri şehre çok yakın bir alanda kış sporları yapılacak olmasıdır. Bu özelliği itibariyle de Türkiye’nin şehir merkezine en yakın kayak tesisi olma unvanını taşımaktadır. Kayak sporunun yapılacağı yer Kahramanmaraş’ın çevresinde bulunan dağlarından biri olan Yedikuyular mevkiindeki yaklaşık yüksekliği 2050 metre olan Ahır Dağı’dır.

  Kayak yapmak için bire bir

  Uzmanlar tarafından incelenen alan kayak sporu için en uygun alan olarak onaylanmıştır. Bölge kayak sporunun yanı sıra turizm açısından da şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Kayak merkezi projesiyle birlikte alanda bulunan yollar daha yoğun insan kalabalığını kaldırabilmek açısından genişletilecektir. Merkezin çevresine ayrıca konaklama için tesisler de yapılacaktır. Bu tesislerin birçoğu dağ evleri olarak planlanmaktadır.

  Yedikuyular Kayak Merkezi’nde yok yok

  Öte yandan sağlık birimleri ve ticari alanlara da geniş yer ayrılmıştır. Sporun yapılacağı pistin uzunluğu ise 2335 metredir. Pist yalnızca profesyoneller için değil, amatörler için de oldukça doğal bir eğime sahiptir. Yedikuyular Kayak Merkezindeki Projede amatörler ve profesyoneller için de ayrı alanlar ayrılmıştır. Ayrıca hemen her kayak pistinde bulunan halatlarla sağlanacak hava ulaşımı burada da hayata geçecektir. Bu kayak merkezinin hem Türkiye’nin hem de Kahramanmaraş’ın turizmine ve tanıtımına katkısının oldukça büyük olacağı tahmin edilmektedir. Çalışmalar tüm hızıyla sürerken merkezin her yıl milyonlarca kişiyi ağırlayacağı tahmin edilmektedir.

  CEVAP VER

  26/5000 Lütfen yorumunuzu girin!
  Lütfen adınızı buraya girin