Yedikuyular Yeni Sezonda Açılıyor

  0
  965
  Görüntüle

  İnsanlığın kayak ile tanışmasının çok eski tarihlere dayandığı bilinmektedir. Öyle ki tarih öncesi çağlarda insanlar en ilkel hali ile karda batmamak için ayaklarına kış sporları yaparken kullanılan malzemeler benzeri şeyler bağlamaktaydı. Daha sonra kayağın bir spor dalı olarak hayatımıza girmesi ise 19 yüzyıl ortalarına dayanmaktadır. Yıllar geçtikçe kayak merkezi anlayışının da insanlar tarafından benimsenmesi ile kayak bir spor dalı olarak hayatımızda yerini almıştır. Kayak sporu kış aylarında karın yağması ile birlikte yapılan oldukça keyifli bir spordur. Profesyonel olarak yapılan bir spor dalı olduğu kadar amatör olarak da oldukça ilgi gören bir spor dalıdır. Kayak merkezleri özellikle kış tatilleri geldiğinde tatilini dolu dolu geçirmek isteyen kişilerce tercih edilmektedir.

  Uygun iklim şartlarına sahip olan ülkemizde her türlü kış sporlarına uygun şartlarda yerler bulunmaktadır. Bu sebeple ülkemizde gün geçtikçe kış turizmine ilgi artarak devam etmektedir. Kahramanmaraş’ta bulunan Yedikuyular Kayak Merkezi’nde bölgenin kış sporları yapılan en gözde mekanlarından biri olmaya aday bir tesis olarak görülen bir merkez olma özelliği taşıyor.

  Coğrafi konumunun sağladığı avantaj sayesinde bölgede kayak tesisi olarak hizmete giren ve her türlü kış sporları yapmak için geliştirilen merkezimiz Kahramanmaraş’ın merkezine oldukça yakın mesafede bulunan Yedikuyular mevkiinde hizmet vermektedir. Eşsiz güzellikte doğası ve tüm kış sporlarına uygun alanı ile kayak sezonu açıldığında, kayak sporu ile ilgilenen misafirlerini beklemektedir.

  CEVAP VER

  26/5000 Lütfen yorumunuzu girin!
  Lütfen adınızı buraya girin