Yedikuyular’a mevsimin ilk karı yağdı

6
4640
Görüntüle

Ve özlemle beklenen Yedikuyular’a mevsimin ilk karı yağdı. Kış aylarının kendini iyice hissettirmeye başladığı şu günlerde yılın ilk karı Ahirdağı’na yağmaya başladı.

Gece saatlerinde başlayan kar yağışı sabahın erken saatlerine kadar devam ederken, başta Yedikuyular Kayak Merkezi olmak üzere Ahirdağı’nın kuzey yamaçları ve üst kesimleri beyaza büründü.

Yedikuyular’ın Yüksek Kesimleri Beyaza Büründü

Bölgenin en büyük kayak merkezi olma özelliğini taşıyan ve 250 kilometre çapındaki Yedikuyular Kayak Merkezi’nde yapılan ölçümlere göre kar kalınlığı 5 cm olarak ölçülürken, kar yağışı durumuna göre kayak keyfi bu yıl daha erken başlayacak gibi görünüyor.

Yedikuyular Kayak Merkezi’nde 2017 yılında ilk sezon Ocak ayının ortalarına doğru başlamıştı. Bu yıl karın erken yağmış olması sebebiyle kayak keyfinin daha önce başlayacak olması, geçen yıl gelen 700 bin ziyaretçi sayısının artacağını gösteriyor.

Kar yağışının başlaması ile birlikte Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekipleri, başta Yedikuyular Kayak Merkezi olmak üzere, Bertiz bölgesine gidecek veya Bertiz bölgesinden gelecek vatandaşların sıkıntı yaşamaması için yol temizleme çalışmalarını sürdürüyorlar.

6 YORUMLAR

    • Ana sayfada bulunan haberin başlık kısmında tarih bulunmamakta fakat bahsettiğiniz gibi içerik kısmında tarih bulunmamaktadır. Gerekli bilgiler bilgi-işlem kısmına iletmiştir. Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

  1. Yahu 2-3 saatlik yoldan geleceğiz, bir tane güncel bilgi yok. Açıkmı kapalımı, arıza varmı,kar varmı, yol açıkmı??…hiç bilgi yok. Boşa gelmek istemiyoruz. Sadece bu sebepden %70 müsteri kaybediyorlar.

CEVAP VER

26/5000 Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin